آخرین خبرها

بایگانی ماهانه: خرداد ۱۳۹۸

پرسشنامه های آنلاین قدمی ساده اما موثر در حفاظت و دوستی با محیط زیست

معرفی سایت طراحی پرسشنامه استفاده از راهکارها و ابزارهای آنلاین به جای شیوه‌های سنتی و کاغذی یکی از مناسبترین روش‌ها در کمک به حفظ محیط زیست است.اکنون به کمک انواع ابزارهای رایانه‌ای می‌توان با کمتر چاپ کردن کاغذ و مصنوعات کاغذی بصورت مستقیم از قطع درختان بیشتر جلوگیری کرد و قدم مثبت و مفیدی در جهت حفظ هر چه بیشتر این امانت ... ادامه مطلب »

چه زمانی فکری به حال بطری های پلاستیکی خواهیم کرد

زیست آنلاین: فروش جهانی بطری های پلاستیکی و ظرف های شیشه ای، قوطی ها و کارتن ها همچنان رو به افزایش است، با این حال هیچ اقدام کنترلی جهت بازداری از تولید بیشتر در آ نها صورت نگرفته است. به گزارش زیست آنلاین،  با توجه به تحقیقات انجام شده در این خصوص، مردم در سراسر جهان هر ساله بطری های پلاستیکی و ظروف ... ادامه مطلب »

زباله چیست؟

«هر گونه باقی مانده از فرایند تولید (…) یا به طور کلی هر شیء که رها شود و یا اینکه دارنده آن قصد رهاکردنش را داشته باشد پسماند نامیده می شود.»  ماده L۵۴۱-۱ قانون محیط زیست فرانسهپسماند به مجموعه موادی گفته می شود که پس از مصرف یا استفاده، دیگر کارآیی ندارشته باشد و دور ریخته می شود. زباله یعنی ... ادامه مطلب »

اتاوا اعلام کرد ممنوعیت استفاده از ظروف پلاستیکی یک بار مصرف در کانادا از سال ۲۰۲۱ اجرا خواهد شد

نخست وزیر کانادا، جاستین ترودو، می گوید که دولت او استفاده از ظروف یکبار مصرف که شامل کیسه ها، نی و کارد و چنگال پلاستیکی می شود را تا سال ۲۰۲۱ ممنوع خواهد کرد. وی در یک سخنرانی در Mont St-Hilaire در خارج از مونترال اعلام کرد:”ما باید این تصمیم را در سراسر کانادا مورد حمایت قرار داده و اجرایی نماییم و به ... ادامه مطلب »