آخرین خبرها

بایگانی ماهانه: تیر ۱۳۹۸

کتابخانه سبز کودکان روستای میلکی

اهالی روستای میلکی برای آموزش محیط زیست به کودکان و ایجاد حس مسئولیت در آنها نسبت به محیط زیست اقدام به ایجاد کتابخانه سبز کودکان در این روستا کرده اند. روستای میلکی با جمعیت ۸۰۰ نفری در ۴ کیلومتری غرب شهرستان پارسیان هرمزگان در کنار جاده سراسری بوشهر بندر عباس واقع شده است. روستایی که به دلیل نداشتن حتی یک ... ادامه مطلب »

فواید سرگین غلتان ها برای محیط زیست

شهرت در آفریقا، سرگین غلتان‌ها سرتاسر گرم‌دشت‌ها (علفزارهای ناحیه مداری) را با غلتاندن توپ‌های بزرگی، البته از جنس مدفوع، طی می‌کنند. مصریان باستان بنا به دلایلی، به شدت به آنها علاقه داشتند. واقعیت: از آمریکای جنوبی گرفته تا آفریقای جنوبی، از بریتانیا گرفته تا ایالات متحده، آنها همه جا هستند. سرگین غلتان‌ها نه تنها حشراتی با گونه‌های متنوع و دارای قابلیت‌های ... ادامه مطلب »

اقتصادی سبز با توسعه ی مشاغل سبز

داشتن یک مزرعه محصولات ارگانیک و کاشت سبزیجات معطر، گیاهان دارویی، انواع صیفی‌جات، فلفل‌های رنگی و کدوتنبل‌ها در آن ایده جذاب و جالبی است که هر کسی را به وجد می‌آورد، به شرط آنکه حوصله گردشگری روی بام خانه‌هایتان را داشته باشید! تبدیل پشت بام خانه‌ها به حیاط و گلخانه ایده‌ خلاقانه‌ای است که در سال‌های گذشته برای بسیاری از ... ادامه مطلب »